Co kupić na dzień babci – propozycje w niskiej cenie

Jeśli brak ci pomysłu na prezent z okazji dnia babci, nie obawiaj się, że zostaniesz z pustymi rękami

Jeśli brak ci pomysłu na prezent z okazji dnia babci, nie obawiaj się, że zostaniesz z pustymi rękami. Książka jest na tyle uniwersalnym upominkiem, że możemy kupić ją dziecku, nastolatkowi i osobie dorosłej. Grunt to wybrać tytuł dopasowany do wieku obdarowywanej osoby, jak również zrobić rozeznanie dotyczące tego, jakie pozycje już znajdują się w jej kolekcji. Co ważne, książka to prezent przyjazny dla portfela, co doceni niemal każdy z nas.

Kuchnia pełna smaków, czyli książka z przepisami jako prezent na dzień babci

Poszukiwania inspiracji w zakresie przygotowywania posiłków są dużo łatwiejsze, kiedy do swojej dyspozycji mamy dobrą książkę kucharską. Aktualnie na rynku księgarskim dostępne są rewelacyjne pozycje, dzięki którym wiele osób zrzuciło nadprogramowe kilogramy lub po prostu zmieniło swój jadłospis na zdrowszy i smaczniejszy. Konkretne porady żywieniowe i ciekawe propozycje posiłków to wszystko, co chcielibyśmy znaleźć w dobrej książce kucharskiej. Na dzień babci rekomendujemy tytuły takie, jak na przykład “Zdrowie na talerzu. Kaszomania”. Jest to lektura, dzięki której możemy odkryć cały potencjał smaku, jaki tkwi w tak niepozornym produkcie, jakim są kasze. Ciekawe przepisy i wiele informacji na temat zdrowotnych właściwości kaszy – oto, co znajdziemy na kartach tej książki. Z kolei “Zupy w mig” Moniki Honory to najlepszy podarunek dla babci, która uwielbia gotować zupy i z chęcią realizuje nowe pomysły w tym zakresie. Pyszna zupa babci naprawdę może być jeszcze smaczniejsza.

Książki traktujące o religii – wyjątkowy upominek dla seniorów

Tematyka religii, wiary i kościoła jest ważna dla wielu starszych osób. Dlatego nie obawiajmy się sięgać po pozycje, które poruszają właśnie te kwestie. Taka lektura może okazać się dla naszej babci dokładnie tym, czego potrzebuje, aby pogłębić swoją wiedzę czy zapoznać się z ciekawostkami, o których do tej pory nie słyszała. Za przykład weźmy tytuł “Akita. Objawienia i przesłania”, który podejmuje temat objawień w Akicie, o których mówi się dużo mniej niż o słynnych objawieniach fatimskich. Na uwagę zasługuje także “Zapach Boga” autorstwa kardynała Konrada Krajewskiego. Pogłębienie wiary, wzbogacenie duchowej sfery życia i zrozumienie jego sensu na nowo – pod tymi słowami kryją się ważne kwestie, dotyczące ludzi bez względu na ich wiek i płeć, jednak szczególnie istotne dla osób doświadczających cierpienia. W internetowych księgarniach znajdziemy wiele dobrych książek, których lektura jest pokrzepieniem dla duszy i przynosi nadzieję oraz duchowy spokój.

Book obraz autorstwa freepik - www.freepik.com